首頁 > Panasonic代理商 > EEE-HC1C470P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-HC1C470P
型號描述:
47 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-HC1C470P
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:511 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.228" (5.80mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
119 mA @ 10 kHz