EEE-HBV470UAP
- 型號描述:
47 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
- 型號:
- EEE-HBV470UAP
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 91 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 154.7 mA @ 10 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.244" (6.20mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)