EEE-HB1E6R8R
- 型號描述:
6.8 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-HB1E6R8R
- 交期:
- 10-18工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Capacitance
- 6.8 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 25 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 42.5 mA @ 10 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.228" (5.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)