EEE-HB1C220R
- 型號描述:
22 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-HB1C220R
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Capacitance
- 22 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 39 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 66.3 mA @ 10 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.228" (5.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)