EEE-HB0G221P
- 型號描述:
220 μF 4 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 220UF 20% 4V SMD
- 型號:
- EEE-HB0G221P
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Capacitance
- 220 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 4 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 82 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 139.4 mA @ 10 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.228" (5.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)