首頁 > Panasonic代理商 > EEE-HA1J470P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-HA1J470P
型號描述:
47 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-HA1J470P
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
50 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
85 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)