首頁 > Panasonic代理商 > EEE-HA1C100R
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-HA1C100R
型號描述:
10 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-HA1C100R
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
47.6 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)