EEE-FTH101XAP
- 型號描述:
100 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 340mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
- 型號:
- EEE-FTH101XAP
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 340mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 227.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 350 mA @ 100 kHz