首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FTC331XAP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FTC331XAP
型號描述:
330 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 160mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 330uF 16volts 6.3x7.7mm SMD
型號:
EEE-FTC331XAP
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
900
起訂量:1 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
160mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
390 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
600 mA @ 100 kHz