EEE-FT1V561AP
- 型號描述:
560 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 60mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FT1V561AP
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Capacitance
- 560 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 60mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 833 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.19 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)