首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FT1V101AV
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FT1V101AV
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 260mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 35VDC 100uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200
型號:
EEE-FT1V101AV
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
260mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Ripple Current @ Low Frequency
195 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
300 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)