首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FT1H470AP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FT1H470AP
型號描述:
47 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 680mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FT1H470AP
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
680mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
126.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
195 mA @ 100 kHz