EEE-FT1H331AV
- 型號描述:
330 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 120mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD
- 型號:
- EEE-FT1H331AV
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Capacitance
- 330 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 120mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive, High Temperature Reflow
- Ripple Current @ Low Frequency
- 585 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 900 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.425" (10.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)