EEE-FT1C821UP
型號描述:
820 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 820UF 20% 16V SMD
型號:
EEE-FT1C821UP
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
820 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Ripple Current @ Low Frequency
595 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
850 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)