首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FT1C122UP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FT1C122UP
型號描述:
1200 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 60mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FT1C122UP
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
1200 µF
Voltage - Rated
16 V
Ripple Current @ Low Frequency
833 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.19 A @ 100 kHz