首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FT0J221AR
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FT0J221AR
型號描述:
220 μF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 360mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FT0J221AR
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:309 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
360mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency
156 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
240 mA @ 100 kHz