EEE-FT0J152AP
- 型號描述:
1500 μF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 80mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FT0J152AP
- 品牌:
- Panasonic Industry
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 80mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Capacitance
- 1500 µF
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 595 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 850 mA @ 100 kHz