EEE-FP1E470AP
- 型號描述:
47 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 260mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
- 型號:
- EEE-FP1E470AP
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 260mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 195 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 300 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.228" (5.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)