EEE-FP1E100AR
型號描述:
10 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 850mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FP1E100AR
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
850mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
104 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
160 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.228" (5.80mm)
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)