首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FN1V101XP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FN1V101XP
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 340mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 35VDC 100uF 20% 280mA AEC-Q200
型號:
EEE-FN1V101XP
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
900
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
340mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
182 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
280 mA @ 100 kHz