首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FN1H101L
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FN1H101L
型號描述:
100 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 340mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 50VDC 100uF 20% 8x10.2mm AEC-Q200
型號:
EEE-FN1H101L
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
340mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
227.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
350 mA @ 100 kHz