EEE-FK2A331AM
- 型號描述:
330 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FK2A331AM
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Capacitance
- 330 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 100 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive, High Temperature Reflow
- Ripple Current @ Low Frequency
- 687.8 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 917 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 153 mOhms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.669" (17.00mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)