首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK2A331AM
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK2A331AM
型號描述:
330 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK2A331AM
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
125
起訂量:125 倍增量:1
Capacitance
330 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Ripple Current @ Low Frequency
687.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
917 mA @ 100 kHz
Impedance
153 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size
0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)