首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1V470V
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1V470V
型號描述:
47 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 360mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1V470V
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
360mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
240 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)