首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1V222SM
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1V222SM
型號描述:
2200 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1V222SM
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:6 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Capacitance
2200 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.545 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.06 A @ 100 kHz