首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1K4R7P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1K4R7P
型號描述:
4.7 μF 80 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 4.7UF 80V FK SMD
型號:
EEE-FK1K4R7P
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Capacitance
4.7 µF
Voltage - Rated
80 V
Impedance
3 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency
30 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
40 mA @ 100 kHz