EEE-FK1K471AV
- 型號描述:
470 μF 80 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 153mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FK1K471AV
- 品牌:
- Panasonic Industry
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 125
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:125
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 470 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 80 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 153mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive, High Temperature Reflow
- Ripple Current @ Low Frequency
- 687.75 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 917 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.673" (17.10mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)