首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1K151AQ
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1K151AQ
型號描述:
150 μF 80 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1K151AQ
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
400
起訂量:400 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
150 µF
Voltage - Rated
80 V
Impedance
320 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
375 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
500 mA @ 100 kHz