EEE-FK1J471AM
- 型號描述:
470 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FK1J471AM
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 125
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:125
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive, High Temperature Reflow
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.669" (17.00mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Impedance
- 82 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.058 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.41 A @ 100 kHz