首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1H4R7R
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1H4R7R
型號描述:
4.7 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1H4R7R
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
4.7 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
45 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
60 mA @ 100 kHz
Impedance
2.9 Ohms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)