首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1H470XP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1H470XP
型號描述:
47 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1H470XP
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
900
起訂量:900 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Capacitance
47 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
680 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
146.3 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
195 mA @ 100 kHz