EEE-FK1H220P
- 型號描述:
22 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FK1H220P
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.240" (6.10mm)
- Capacitance
- 22 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Impedance
- 880 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 123.8 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 165 mA @ 100 kHz