首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1H102AM
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1H102AM
型號描述:
1000 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1H102AM
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
125
起訂量:125 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Ripple Current @ Low Frequency
1.208 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.61 A @ 100 kHz
Impedance
73 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Surface Mount Land Size
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)