首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1H100UR
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1H100UR
型號描述:
10 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1H100UR
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
1.52 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency
63.75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
85 mA @ 100 kHz