首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1E680AL
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1E680AL
型號描述:
鋁質電解電容器 - SMD 25VDC 68uF 20% 6x6mm AEC-Q200
型號:
EEE-FK1E680AL
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Capacitance
68 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
360 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
156 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
240 mA @ 100 kHz