EEE-FK1E471SL
- 型號描述:
470 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 160mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FK1E471SL
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 160mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 390 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 600 mA @ 100 kHz