首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1E471P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1E471P
型號描述:
470 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 470UF 25V FK SMD
型號:
EEE-FK1E471P
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
80 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
637.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
850 mA @ 100 kHz