首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1E331V
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1E331V
型號描述:
330 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 160mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 25VDC 330uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200
型號:
EEE-FK1E331V
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
160mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.425" (10.80mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
450 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
600 mA @ 100 kHz