首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1E331P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1E331P
型號描述:
330 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1E331P
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:211 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
450 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
600 mA @ 100 kHz