首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1E272SM
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1E272SM
型號描述:
2700 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - SMD 25VDC 2700uF 20% 16x16.5mm AEC-Q200
型號:
EEE-FK1E272SM
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
125
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Capacitance
2700 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.8 A @ 100 kHz