首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1E151P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1E151P
型號描述:
150 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1E151P
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:307 倍增量:1
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
450 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
600 mA @ 100 kHz
Impedance
160 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)