首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1E101XP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1E101XP
型號描述:
100 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1E101XP
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
900
起訂量:900 倍增量:1
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
210 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
280 mA @ 100 kHz
Impedance
340 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)