EEE-FK1C471P
型號描述:
470 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
型號:
EEE-FK1C471P
品牌:
Panasonic Industry
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
16 V
Impedance
160 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
450 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
600 mA @ 100 kHz