EEE-FK1C221XP
- 型號描述:
220 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEE-FK1C221XP
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 10-18工作天
- 原廠包裝量:
- 900
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:900
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 220 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 210 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 280 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 340 mOhms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.315" (8.00mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)