EEE-FK1C220UR
- 型號描述:
22 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
- 型號:
- EEE-FK1C220UR
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.240" (6.10mm)
- Capacitance
- 22 µF
- Voltage - Rated
- 16 V
- Impedance
- 1.35 Ohms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 67.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 90 mA @ 100 kHz