首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FK1C100R
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FK1C100R
型號描述:
10 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1C100R
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1746 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
16 V
Impedance
1.35 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency
67.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
90 mA @ 100 kHz