EEE-FK1A102P
型號描述:
1000 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FK1A102P
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
637.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
850 mA @ 100 kHz
Impedance
80 mOhms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)