首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FH1E471L
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FH1E471L
型號描述:
型號:
EEE-FH1E471L
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:90 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
552.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
850 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)