首頁 > Panasonic代理商 > EEE-FC1V1R0AR
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-FC1V1R0AR
型號描述:
1 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-FC1V1R0AR
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:8 倍增量:1
Capacitance
1 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Ripple Current @ Low Frequency
45 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
60 mA @ 100 kHz
Impedance
3 Ohms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)