EEE-FC1V101P
- 型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
- 型號:
- EEE-FC1V101P
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- Automotive
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.402" (10.20mm)
- Capacitance
- 100 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Impedance
- 150 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 502.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 670 mA @ 100 kHz